رزین اپوکسی

فروش تخصصی رزین اپوکسی شفاف بصورت کلی و جزئی در بسته بندی های: یک 1، پنج 5، بیست و پنج 25 کیلویی و….

امکان ارسال محصولات کامپوزیت به سراسر کشور در کوتاه ترین زمان.

توضیحات

رزین اپوکسی :

اپوکسی یا پولی‌پوکساید، یک بسپار ترموست است که از واکنش رزین اپوکساید با سخت‌کنندهٔ پولی‌آمین یا پلی آمید حاصل می‌شود. اپوکسی دامنهٔ کاربرد گسترده‌ای دارد، از جمله در مواد رنگ اپوکسی ، کفپوش اپوکسی ، اف‌آرپی و چسبها.
اپوکسی یک هم بسپار است؛ که از دو مادهٔ شیمیایی مختلف تشکیل شده. این دو ماده را با نام رزین یا ترکیب، و سخت‌کننده یا فعال‌ساز می‌شناسند. رزین از تکپارها یا بسپارهایی با زنجیر کوتاه که در انتهایشان یک گروه اپوکساید قرار دارد تشکیل می‌شود.
کاربردها:
کاربردهای موادی که بر پایهٔ اپوکسی ساخته می‌شوند گسترده‌است و مهمترین آن در صنایع سنگ و ساختمان و ساخت رنگ اپوکسی و کفپوش اپوکسی می باشد و همچنین شامل کاربرد در ساخت موادی چون چسبها، کامپوزیتها (مانند موادی که از فایبر گلاس یا فیبر کربن استفاده می‌کنند) و تقویت‌کننده‌ها می‌شود (اگرچه پلی‌استر، وینیل‌استر و دیگر صمغهای ترموست هم برای پلاستیک تقویت‌شده با شیشه به کار می‌روند). ساختار شیمیایی اپوکسی‌ها این اجازه را می‌دهد که بسپارهای گوناگونی با خواص بسیار متفاوت تولید شود. به طور کلی اپوکسی‌ها را به خاطر چسبندگی، مقاومت شیمیایی و گرمایی، خواص خوب یا حتی عالی مکانیکی، و مقاومت الکتریکی بسیار خوب آنها نسبت به اکثر رزینهای دیگر می‌شناسند. بسیاری از خواص اپوکسی‌ها را می‌توان تغییر داد، برای مثال اپوکسی‌های پرشده از نقره که رسانایی الکتریکی خوبی دارند یا اپوکسی پرشده از روی که مقاومت خوردگی خوبی دارد و یا مخلوط آن با ریز الیافهای کربن آنها را رسانا میکند نیز وجود دارد و این در حالی است که اپوکسی‌ خالص عایق الکتریکی می باشد. برخی از انواع اپوکسی که دارای خاصیت عایقی/رسانایی در برابر گرما هستند و مقاومت الکتریکی بالایی دارند در الکترونیک کاربرد دارند.
طیف رزین های شیمیایی خیلی گسترده می باشد. یکی از رزین هایی که در صنعت سنگ استفاده بیشتری دارد رزین اپوکسی می باشد. رزین اپکسی نوع های مختلفی دارد که در صنایع الکترونیک هوا فضا ساختمان و غیره استفاده میشود. از بین صدها نوع رزین اپوکسی چند نوع از آنها برای سنگبری می باشد. اصولا” رزین اپوکسی مخصوص سنگ باید خواص مکانیکی خوبی و غلظت مناسبی برای نفوذ پذیری بالا داشته باشد. رزین اپوکسی ضایعات فرآوری سنگ را بشدت کاهش می دهد در بعضی از موارد ضایعات تا ۹۹% کاهش می یابد. اصلی ترین نقطه استفاده از رزین اپوکسی در فراوری سنگ، انتخاب نوع درست رزین و طریقه استفاده صحیح از آن می باشد .
این رزین دارای مقاومت مکانیکی وشیمیایی بالایی است وهمچنین پایدار در برابر حرارت ورطوبت است، این خصوصیت باعث شده تا در مصارف خاص وحساس چون مخازن مواد شیمیایی و صنعت های حساس دیگر بکار گرفته شود.

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “رزین اپوکسی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تولید،تامین، واردات انواع مواد شیمیایی و کامپوزیت. رد کردن